Toshiba Tecra Z50

Toshiba Tecra Z50 to piętnastocalowy notebook przeznaczony do zastosowań biznesowych (więcej). Ma bardzo elegancki, nowoczesny design, wykonano go z tworzywa sztucznego i stopu magnezu. Jego obudowa jest solidna, dzięki zastosowaniu struktury plastra miodu. Został wyposażony w cztery USB (trzy w standardzie 3.0) HDMI, VGA, LAN oraz gniazdo stacji dokującej. Niestety nie posiada klapki serwisowej dlatego, gdy będziemy chcieli uzyskać dostęp do podzespołów konieczne będzie odkręcenie 17 śrubek. Gdy dostaniemy się do wnętrza Tecra Z50, będziemy mogli rozbudować RAM, bez problemu wyczyścić układ chłodzenia oraz wymienić dysk. Komputer został zaopatrzony w wygodną, wyspową klawiaturę z blokiem numeryczny. Nie każdemu spodoba się płytki skok klawiszy, choć można się do niego przyzwyczaić.

Toshiba Tecra Z50 to piętnastocalowy notebook przeznaczony do zastosowań biznesowych

fot. toshiba.com

Klawiatura jest podświetlana, co jest dużym udogodnieniem, szczególnie gdy zdarza nam się pracować na komputerze po zmroku. Touchpad został zintegrowany z płytką gładzika, w obrębie klawiatury znajdziemy także niebieski trackstick. Ponieważ jest to stacja robocza przeznaczona do pracy w biurze, nie można spodziewać się po niej najwyższej jakości głośników. Tak, jak w przypadku innych tego typu komputerach, standard dźwięków wydobywających się z Tecra Z40 nie jest najlepszej jakości, ale nie takie jest jego głównie przeznaczenie. W zamian za to charakteryzuje się wydajnym, niskonapięciowym procesorem Intel czwartej generacji oraz wysokiej klasy matrycą Full HD o matowej powierzchni.

Toshiba Tecra Z50 został wyposażony także w solidny system zabezpieczeń – czytnik linii papilarnych, czytnik Smart Card oraz moduł szyfrowania TPM. Dzięki niskonapięciowemu procesorowi temperatura laptopa nie jest wysoka, można pochwalić też jego kulturę pracy. Nawet podczas większego obciążenia urządzenie pracuje bezgłośnie. Na uwagę zasługuje też czas pracy na baterii – w teście przeglądania stron internetowych, Toshiba Tecra Z50 wytrzymał prawie 9 godzin. To doskonałe połączenie ultrabooka z  mobilnym laptopem biznesowym.