Toshiba Tecra Z50-A

Toshiba Tecra Z50-A to laptop o przekątnej wyświetlacza wynoszącej 15,6 cala. Zaskakujące przy takich wymiarach matrycy są pozostałe parametry obudowy. Pomimo tak dużego wyświetlacza komputer ma około dwóch centymetrów grubości i waży około 1,8 kilograma.

Toshiba Tecra Z50-A to laptop dedykowany do pracy w segmencie biznesowym

fot. toshiba.com

Toshiba Tecra Z50-A to laptop dedykowany do pracy w segmencie biznesowym. Jego smukła obudowa i utrzymana w kolorach szarości stylizacja doskonale wkomponowuje się w każde pomieszczenie, szczególnie dobrze prezentując się na spotkaniach biznesowych. Obudowa komputera jest wykonana ze stopów magnezowych, a więc łączy w sobie lekkość z dużą wytrzymałością i sztywnością. Wszystkie elementy obudowy zostały wykonane i spasowane ze sobą bardzo dokładnie, a całość sprawia bardzo korzystne wrażenie.

Nie inaczej dzieje się we wnętrzu tego komputera. Pomimo niepozornej grubości i wagi ten komputer posiada we wnętrzu naprawdę potężne komponenty. Na pokładzie najpotężniejszych z tej rodziny spotkamy procesor Intel Core i7-4600U vPro czwartej generacji wyposażony w technologię Intel Turbo Boost 2.0 (więcej: http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost). Współpracuje on z 8 GB pamięci RAM taktowanej z prędkością 1600 MHz. Uzupełnieniem tego zespołu jest ultraszybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Taka konfiguracja z powodzeniem sprawdzi się w większości zastosowań biznesowych.

Akumulator Toshiba Tecra Z50-A to jednostka o pojemności 60 Wh. Pomimo tego, że nie jest to wartość szczególnie szokująca, to akumulator zapewnia całkiem przyzwoite czasy pracy na zasilaniu akumulatorowym. Czas pracy na baterii wynosi około 8 godzin i w zupełności sprawdza się w typowych zastosowaniach biznesowych.

Toshiba Tecra Z50-A wyposażony został w matrycę 15,6 cala. Matryca jest matowa, co ułatwia pracę z nią w sytuacji pracy w zmieniającym się otoczeniu. Błyszczące matryce mają skłonność do odbijania refleksów światła, co zakłóca pracę, czasami wręcz ją uniemożliwiając. Matryca została wykonana w technologii IPS co zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów. Obraz jest wyświetlany w pełnej rozdzielczości HD, czyli 1920 na 1080 pikseli. Jasność ekranu na poziomie 300 cd/m? zapewnia wystarczającą widoczność nawet w bardziej oświetlonych pomieszczeniach.

Notebook jest bardzo cichym urządzeniem. W momencie mniejszego obciążenia jego wentylatory nie uruchamiają się. W momencie maksymalnego obciążenia głośność komputera może wzrosnąć do 36 db, co nadal jest wartością mieszczącą się w granicach przyjętych norm.

Ukłonem w kierunku mobilnych profesjonalistów jest mała waga całego urządzenia oraz jego niewielkie rozmiary. 1,8 kilograma to ciężar, który łatwo przenieść w kolejne miejsce związane z pracą, a smukła obudowa nie powiększy naszego podręcznego bagażu nadmiernie.