Toshiba Satellite Pro R50

Toshiba Satellite Pro R50 to propozycja firmy Toshiba przeznaczona do zastosowań biznesowych. Komputer łączy w sobie cechy laptopów biznesowych z tańszymi produktami przeznaczonymi do zastosowań czysto biurowych. Jedną z nich jest przystępna cena tego urządzenia. Pomimo zdecydowanie korzystnej ceny laptop ten jest doskonałym narzędziem do pracy zarówno w biurze, jak i poza nim.

Toshiba Satellite Pro R50 to propozycja firmy Toshiba przeznaczona do zastosowań biznesowych

fot. toshiba.com

Toshiba Satellite Pro R50 to w zależności od wybranej konfiguracji maszyna pracująca pod dyktandem procesorów czwartej generacji i3-4005U oraz i5-4210U. To niskonapięciowe procesory przystosowane do pracy w urządzeniach mobilnych. Komputer może być wyposażony w aż 16 GB szybkiej pamięci RAM taktowanej z prędkością nawet 1600 Mhz. Również w zależności od konfiguracji w komputerach tych spotkać możemy dyski twarde o pojemności od 500 GB do 1 TB. Istnieje również możliwość zainstalowania w nich ultraszybkich dysków SSD. Zastosowany w nich układ graficzny to zintegrowane rozwiązanie HD Graphics 4400. Nie jest to karta graficzna przeznaczona do bardziej zaawansowanych zastosowań takich jak najnowsze gry 3D, jednak w większości zastosowań biurowych radzi sobie doskonale i jej moc jest wystarczająca.

Toshiba Satellite Pro R50 (kilka dodatkowych informacji tutaj: http://rankinglaptopow.net/cichociemny-toshiba-satellite-pro-r50/) jako komputer przeznaczony do zastosowań biznesowych, musiał mieć zainstalowane urządzenia podnoszące bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych w nim danych. Konstruktorzy stanęli na wysokości zadania i wyposażyli maszynę w moduł odpowiedzialny za szyfrowanie danych w sposób niezależny od pracy procesora maszyny, a więc nieobciążający go dodatkowymi obliczeniami (TPM). Kolejnym zastosowanym zabezpieczeniem jest sensor HDD 3D. Jego zadaniem jest odczytywanie parametrów zewnętrznych związanych z przemieszczaniem się całego laptopa. Dzięki odpowiedniej interpretacji tych parametrów sensor jest w stanie wychwycić gwałtowne ruchy obudowy komputera związane z niebezpiecznymi wstrząsami czy wręcz ze spadaniem całego urządzenia. Sygnał taki uruchamia procedurę zabezpieczającą dysk twardy przed konsekwencją upadku czy nadmiernych wstrząsów.

Satellite Pro R50 został wykonany w bardzo ergonomiczny, a zarazem elegancki sposób. Kolory są stonowane, a kształty smukłe. Dodatkowym atutem jest zastosowanie dobrej jakości matrycy pokrytej powłoką antyrefleksyjną, która znacznie ułatwia wielogodzinną pracę. Klawiatura również zasługuje na uwagę ze względu na zastosowanie w niej pełnego bloku numerycznego. Fakt ten doceni każdy użytkownik, który próbował pracować z arkuszem kalkulacyjnym na laptopie bez takiej klawiatury.