Toshiba Satellite Pro C50

Toshiba Satellite Pro C50 jest komputerem zaprojektowanym i zbudowanym z myślą o pracy biurowej. Jego konstrukcja i parametry pracy świetnie sprawdzą się na przykład jako pomoc dydaktyczna na salach szkoleniowych. Niewątpliwym atutem tego komputera jest jego umiarkowana cena, co przy zakupie większej ilości maszyn ma niebagatelne znaczenie. C50 nie oferuje wydajności graficznej mogącej sprostać najnowszym grom komputerowym, ale doskonale odnajduje się we wszystkich zastosowaniach biurowych.

Toshiba Satellite Pro C50 jest komputerem zaprojektowanym i zbudowanym z myślą o pracy biurowej

fot. toshiba.com

Jakość wykonania Toshiba Satellite Pro C50 i zastosowane wzornictwo doskonale sprawdzi się w każdej przestrzeni czy to akademickiej, czy biurowej. Obudowa komputera została wykonana dokładnie, a zastosowane materiały zapewniają jej odpowiednią sztywność. Klawiatura z oddzielnym blokiem numerycznym, którego obecność docenią osoby pracujące na co dzień z arkuszami kalkulacyjnymi, działa bezproblemowo. Tak samo rzecz ma się z panelem dotykowym umieszczonym pod klawiaturą. Dwa gniazda USB 3.0, wejście i wyście systemu audio, gniazdo LAN oraz wyjście VGA umieszczono z prawej strony obudowy. Rozwiązanie takie może odrobinę przeszkadzać w codziennej pracy z wykorzystaniem myszy. Z lewej strony znajduje się kolejny port USB 3.0, gniazdo zasilania sieciowego, gniazdo blokady Kensington oraz napęd optyczny DVD +/- RW. Z przodu obudowy znajduje się czytnik kart pamięci.

Wnętrze laptopa Satellite Pro C50 zaskakuje chyba jeszcze bardziej niż solidna obudowa tego niedrogiego komputera. Sercem maszyny jest mobilny procesor Interl Core i5 3230M. To dwurdzeniowy procesor wykonany w oparciu o architekturę Ivy Bridge w technologii 22 nm (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ivy_Bridge). Procesor obsługuje wielowątkowość i dzięki temu jest w stanie posiadając dwa rdzenie obsłużyć jednocześnie aż cztery wątki. Taktowanie rdzeni wynosi, w zależności od trybu pracy, od 2,6 GHz do 3,2 GHz. Nie we wszystkich komputerach pracujących z tym procesorem funkcja Turbo Boost pracuje prawidłowo. C50 jest szlachetnym wyjątkiem i w pełni wykorzystuje zalety tej technologii. Zintegrowany z procesorem układ graficzny Intel HD Graphics 4000 zapewnia sprawną obsługę grafiki dzięki wykorzystaniu technologii DirectX 11 i Shader 5.0. Procesor współpracuje z maksymalnie 8 GB pamięci RAM taktowanej z częstotliwością 1600 MHz. Dopełnieniem konfiguracji jest dysk twardy o pojemności 500 GB.

Kolejnym istotnym atutem C50 jest jakość zastosowanej w nim matrycy. Pokryty powłoką antyrefleksyjną ekran o przekątnej 15,6 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Dobre odwzorowanie barw i niezłe kąty widzenia w połączeniu z dobrym i równomiernym podświetleniem matrycy dają w rezultacie ekran, przed którym spędzenie nawet dłuższego czasu nie będzie męczące dla oczu.