Toshiba Satellite Pro C50-A i Toshiba Setellite Pro R50-B

Toshiba Satellite Pro C50-A oraz Toshiba Setellite Pro R50-B to notebooki stworzone do zastosowań biznesowych. Świadczy o tym jakość wykonania obu tych maszyn. Stonowane wzornictwo ukierunkowane na elegancką czerń doskonale prezentuje się w każdej przestrzeni biurowej lub na sali konferencyjnej. Toshiba dołożyła starań, aby komputery były wykonane szczególnie dokładnie, ich elementy doskonale do siebie pasują, a całość pracuje bez niepotrzebnych trzasków czy zgrzytów. Cechą wspólną obu komputerów jest również ich stosunkowo niewielka cena. Dzięki temu mamy szansę na jednolite wyposażenie na przykład sali wykładowej czy konferencyjnej, w sprzęt o sprawdzonej jakości i solidnym wykonaniu, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów takiego przedsięwzięcia.

Toshiba Satellite Pro C50-A oraz Toshiba Setellite Pro R50-B to notebooki stworzone do zastosowań biznesowych

fot. toshiba.com

Oba komputery to maszyny wyposażone w matryce o przekątnej 15,6 cala. W obu przypadkach zadbano o matowe powłoki antyrefleksyjne, które znacznie ułatwiają pracę, a ich użytkownik nie jest męczony efektem lustra pojawiającym się podczas pracy z błyszczącym ekranem. Oba ekrany to konstrukcje, w których zadbano o silne podświetlenie, element bardzo istotny podczas pracy w nasłonecznionych pomieszczeniach.

Słabszy w tym zestawieniu model Toshiba Satellite Pro C50-A pracuje z procesorem Intel Core i3-3110M trzeciej generacji i może być wyposażony nawet w 8 GB. Toshiba wyposażyła go w 500 GB dysk twardy i cały komplet niezbędnych w codziennej pracy gniazd, w tym dwa porty USB w najnowszym standardzie USB 3.0.

Silniejszy komputer Toshiba Setellite Pro R50-B został wyposażony w mocniejszy procesor Intel Core i5-4210U czwartej generacji z funkcją Turbo Boost 2.0 zwiększającą w razie zapotrzebowania na moc obliczeniową parametry pracy i wydajność procesora wraz ze zintegrowanym układem graficznym. Pamieć RAM tego komputera może być w razie potrzeby powiększona nawet do 16 GB. Został on również wyposażony w platformę TPM odpowiedzialną za szyfrowanie danych bez obciążania procesora. Zestaw gniazd i ich rozmieszczeni są zbliżone w obu modelach i zapewniają swobodny dostęp do każdego z nich.

Toshiba budując oba komputery włożyła w ich konstrukcje lata swoich doświadczeń na tym polu. Obie konstrukcje to przemyślane rozwiązania, stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Korzystając z rozwiązań firmy Toshiba decydujemy się na typową dla tego producenta niezawodność produkowanych przez niego notebooków. Producent zadbał o to również w swojej klasie ekonomicznej.