Toshiba Portege Z10t

Toshiba Portege Z10t to zaskakująco wydajne połączenie dwóch funkcjonalności w jednym urządzeniu. Komputer ten jest hybrydą tabletu i laptopa. Rolą dołączanej do ekranu klawiatury jest nie tylko pomoc w pisaniu dłuższych tekstów, ale i funkcje typowe dla stacji dokującej, takie jak pełnowymiarowe gniazda HDMI, VGA czy LAN.

Toshiba Portege Z10t to zaskakująco wydajne połączenie dwóch funkcjonalności w jednym urządzeniu

fot. toshiba.com

Hybryda ze stajni Toshiba została wyposażona w doskonałej jakości matrycę. Jest ona wykonana w technologii IPS i mimo niewielkich rozmiarów wyświetla obraz w pełnej rozdzielczości FHD. Przy rozmiarze poniżej 12 cali (11,6) rozdzielczość taka daje naprawdę wyraźny i czytelny obraz. Matryca świetnie odwzorowuje kolory i ma szerokie kąty widzenia.

Doskonała matryca dotykowa nie jest jedyną zaletą laptopa hybrydowego Portege Z10t. Urządzenie zostało wyposażone w jeden z najnowszych i najwydajniejszych procesorów przeznaczonych do pracy w urządzeniach mobilnych. Intel Core i5 3339Y, bo taką nazwę nosi to cudo, został wykonany w technologii 22 nm i wykorzystuje architekturę Ivy Bridge. Procesor został tak zaprojektowany, aby jak najbardziej obniżyć jego pobór mocy. TDP (Thermal Design Power) tego procesora zostało obniżone aż do 13 W. Specjalnie dla niego ukuto też nowy termin określający zapotrzebowanie na energię. Jest to tak zwany SDP (Scenario Design Power) oznaczający zapotrzebowanie procesora na energię w momencie pracy urządzenia w trybie tabletu. SPD obniżono w tym wypadku do zaledwie 7 W, co pozwala dłużej cieszyć się funkcjonalnością naszego tabletu. Pomimo niskiego zapotrzebowania na energię, procesor daje nam odczuć moc swoich dwóch rdzeni i obsłudze czterech wątków. Rdzenie taktowane są z częstotliwością od 1,5 do 2 GHz (w trybie turbo). Wraz z 3 MB szybkiej pamięci podręcznej daje to całkiem silny procesor doskonały do większości zastosowań biurowych. Podczas pracy nie odczujemy typowych dla słabszych procesorów zwolnień czy zacięć interfejsu.

Toshiba Portege Z10t został wyposażony w 4 GB pamięci RAM. Kontenerem danych może być w zależności od wersji ultraszybki dysk SSD o pojemności 128 lub nawet 256 GB. Grafika obsługiwana jest przez zintegrowany układ Intel HD 4000. Jego wydajność doskonale sprawdza się w zastosowaniach biurowych. Przeszkodą będą dla niego wymagające gry 3D, ale przecież nie dla takich zastosowań decydujemy się na zakup hybrydowego tableta. Pomimo zastosowania akumulatora o pojemności zaledwie 38 Wh komputer jest w stanie wydajnie pracować nawet 5 godzin, co zapewnia mobilność niezbędną w nawet dłuższej podróży.