Toshiba Portege Z10t-A

Toshiba to producent kreatywny i stawiający na innowację. Kolejnym ich znakiem rozpoznawczym jest jakość. Nie inaczej stało się w przypadku nowoczesnej konstrukcji jaką jest Toshiba Portege Z10t-A. Ten hybrydowy ultrabook powstał z myślą o segmencie biznesowym i jako taki łączy w sobie maksymalną mobilność z wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych i ekstremalną wręcz wydajnością.

Toshiba Portege Z10t-A to połączenie wydajnego tabletu z poszerzającą jego możliwości pełną klawiaturą

fot. toshiba.com

Toshiba Portege Z10t-A to połączenie wydajnego tabletu z poszerzającą jego możliwości pełną klawiaturą (więcej: http://laptopy-notebooki.info/index.php/2015/04/06/dwa-podejscia-do-laptopow-konwertowalnych/). Rozwiązanie takie pozwala w prosty sposób dokonać konwersji jednego urządzenia w drugie. W jednej chwili mamy do dyspozycji wydajny tablet z całą gamą udogodnień jakie niesie ze sobą to rozwiązanie mobilne i praca z ekranem dotykowym, chwilę później dysponujemy wydajnym ultrabookiem z pełną klawiaturą ułatwiającą pracę z dokumentem tekstowym.

Matryca zastosowana w rozwiązaniu firmy Toshiba to dotykowy ekran wykonany w technologii IPS o przekątnej 11,6 cala. Zastosowano w nim rozdzielczość Full HD (czyli 1920 na 1080 pikseli). Tak gęste umiejscowienie pikseli na stosunkowo niewielkim obszarze w połączeniu z doskonałym podświetleniem matrycy daje nam czysty, wyjątkowo klarowny i barwny obraz. Powierzchnia matrycy jest chroniona przed przypadkowymi zarysowaniami przez warstwę hartowanego szkła Corning Concore. Aby ułatwić eksploatację ekran pokryto również warstwą oleofobową, dzięki której zmniejszono osadzanie się na ekranie odcisków palca.

Wnętrze Toshiba Portege Z10t-A to przede wszystkim wydajność. Sercem maszyny jest nowoczesny, niskonapięciowy procesor z rodziny Core. W zależności od naszych predyspozycji i zasobności portfela może to być nawet najpotężniejszy z tej rodziny Core i7. Pomimo zainstalowania w komputerze zaledwie 4 GB pamięci RAM jej niedoboru nie odczujemy. Dzieje się tak za sprawą ultraszybkiego dysku SSD. Dyski te dzięki brakowi ruchomych części takich jak talerze czy głowice, są nie tylko ekstremalnie szybkie, ale również bardzo odporne na wszelkiego rodzaju wstrząsy. Cecha ta jest niezwykle istotna w przypadku sprzętu mobilnego.

Toshiba Portege Z10t-A nawet w funkcji tabletu pozwala na podłączenie urządzeń zewnętrznych dzięki zainstalowanym w części ekranowej gniazdom rozszerzeń. Znajdziemy tam czytnik kart SD, port mini HDMI czy pełnowymiarowy port USB. Podłączenie klawiatury jeszcze bardziej zwiększa możliwości o pełnowymiarowy port sieci LAN czy VGA, dzięki którym w wygodny sposób wyświetlimy treści na zewnętrznym monitorze.