Tecra Z50-A-15P ? nowy model od Toshiby

Toshiba zaproponowała laptopa typowo koncernowego wyposażonego w nowoczesny procesor i doskonałe podzespoły. Model ten jest lekki, smukły i elegancki. Połączenie dobrych parametrów z elegancką obudową, powinno przypaść do gustu specjalistom, którzy poszukują mocnego laptopa, który stanie się wizytówką firmy. Mowa o laptopie Toshiba Tecra Z50-A-15P. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Duży i lekki

Toshiba zaproponowała laptopa typowo koncernowego wyposażonego w nowoczesny procesor i doskonałe podzespoły

fot. toshiba.com

Pierwszym plusem, tego laptopa biznesowego zaproponowanego przez firmę Toshiba, jest obudowa. Komputer jest naprawdę mobilny ? waży zaledwie 1,8 kilograma i, bez problemu, można zabierać go w każdą podróż służbową lub na spotkania z kontrahentami w terenie. Grubość obudowy wynosi zaledwie 2 cm, a przekątna matrycy wynosi 15 cali. Toshiba Tecra Z50-A-15P jest naprawdę smukłym laptopem o nowoczesnym wyglądzie. Powinien więc przypaść do gustu osobom, które komputer wybierają, nie tylko pod kątem doskonałych podzespołów i możliwości, ale także biorąc pod uwagę nowoczesny design.

Obudowa powstała z mieszanki aluminium z tworzywami sztucznymi (to, przede wszystkim, dlatego laptop jest tak lekki). Jednak sztuczne tworzywo przypomina metal z pokrywy ekranu, dzięki czemu model ten sprawia naprawdę solidne wrażenie. Dzięki aluminiowej pokrywie, laptop jest wytrzymały i stabilny. Kolejnym plusem jest wygodna w użyciu klawiatura, co powinno ucieszyć osoby, które dużo piszą na służbowym laptopie. Warto pokreślić, że klawisze naprawdę dobrze odbijają się.

Kolejną ważną kwestią dla wszystkich, którzy poszukują laptopa biznesowego są podzespoły. Komputer powinien przecież mieć nie tylko stylową obudowę, ale i musi umożliwiać pracę z wieloma aplikacjami, zaawansowanym oprogramowaniem specjalistyczny. Musi być szybki i powinien poradzić sobie z dużym obciążeniem procesora. W modelu Toshiba Tecra Z50-A-15P znalazł się 2-rdzeniowy procesor Core i5-4210U. Jest to niskonapięciowy procesor pochodzący z, coraz popularniejszej, serii Haswell. Procesor wyposażono w funkcję Turbo Boost, dzięki czemu jego częstotliwość taktowania może wynieść nawet do 2,7 GHz. Niskonapięciowy, czterowątkowy procesor nie jest jednak jedynym autem Tecra Z50-A-15P. Producent zaproponował także możliwość wyboru kilku konfiguracji z różną pamięcią operacyjną oraz pojemnością dysku twardego. To pozwala dobrać firmom model w wersji, która będzie najbardziej ekonomiczna w konkretnej sytuacji.

Pracownikom, którzy wykorzystują służbowy laptop, przede wszystkim, do pracy z pakietem biurowym, odbierania firmowej poczty, poszukiwania danych w Internecie i pracy z podstawowymi aplikacjami, z powodzeniem powinna wystarczyć podstawowa wersja Tecra Z50-A-15P z pamięcią RAM o pojemności 4 GB oraz dyskiem twardym o pojemności 500 gigabajtów. Do bardziej zaawansowanych zadań, można kupić droższą konfigurację z pamięcią operacyjną 16 GB oraz bardzo szybkim dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

Producent zadbał również o złącza. W tym modelu z serii ToshibaTecra, zamontowano trzy porty USB (2 porty w standardzie 3.0. oraz 1 port w standardzie 2.0), czytnik kart pamięci, D-Sub, HDMI, RJ-45, czytnik Smart Card. Bonusem jest czytnik linii papilarnych, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.