Laptopy Toshiba – czego chcieć więcej?

Jedną z najbardziej aktywnych firm na rynku producentów laptopów z pewnością jest marka Toshiba. Azjatycka firma nie tylko produkuje bardzo dobrej jakości laptopy, lecz również wyznacza trendy i posiada swoje własne linie technologiczne. Za swoimi plecami mocno w tyle zostawia Fujitsu oraz inne azjatyckie marki komputerowe. Czym Toshiba wyróżnia się na tle swojej konkurencji? Jest przede wszystkim firmą wizjonerską i nastawioną na nowoczesność.

Jedną z najbardziej aktywnych firm na rynku producentów laptopów z pewnością jest marka Toshiba

fot. toshiba.com

Ci, którzy pamiętają innowacyjne modele z serii Satellite doskonale wiedzą o czym mowa. Satellite wyróżniało się w dniu debiutu dosłownie wszystkim. Szklana klawiatura, bardzo wygodny i precyzyjny touchpad, wiele interfejsów jak na tak niewielkie urządzenie plus oczywiście niewielka waga laptopa. Po debiucie Satellite konkurencja zrozumiała, że Toshiba ma absolutnie wszystko, aby w niedalekiej przyszłości stać na podium w kwestii sprzedaży. Obecnie trio HP, Lenovo i Toshiba znajdują się na podium w kwestii sprzedaży i choć Toshiba zajmuje na nim trzecie miejsce, to być może za rok to się zmieni. Firma Toshiba podchodzi do swoich laptopów bardzo rozsądnie. Podobnie jak do kwestii finansów. Modele przeznaczone do codziennego użytku nie są przesadnie wypasione i kosztują przy tym do 2000 – 2500 złotych.

Urządzenia dedykowane biznesowi nastawione są na programowalność (programowalne klawisze oraz przyciski przy touchpadzie) i multimedialność połączoną z mobilnością. Są to laptopy wyraźnie lżejsze, dosyć dobrze wyposażone i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do tego są zabezpieczone czytnikami linii papilarnych i szyfrują dane znajdujące się na komputerze i skrzynkach e-mail. Kosztują od 3500 do 6000 złotych. Ostatnią grupą są modele typowo gamingowe. Są bardzo rozbudowane i dedykowane. Swoją programowalnością biją konkurencję o lata świetlne. Doświadczeni gracze najczęściej wybierają Toshibę, bo gwarantuje ona moc za całkiem rozsądne pieniądze. Średniozaawansowane modele gamingowe można kupić już za 3000 złotych. Nie są zbyt odporne, lecz nie w tym celu zostały stworzone. Stworzono je dla graczy.

Toshiba nie wyróżnia się na tle konkurencji wyposażeniem płyty głównej. Korzysta zazwyczaj z procesorów marki Intel, kart graficznych od firmy nVidia oraz pamięcią RAM marki Pentagram. Cieszy wysoka multimedialność droższych modelów, gdyż są one wyposażone w bardzo dobre kamery internetowe oraz inteligentne mikrofony ukryte tuż nad touchpadem. Laptopy Toschiba (o których również tutaj: http://www.jakilaptop.biz.pl/laptopy-toshiba-tylko-dopracowane-rozwiazania/) mają zazwyczaj matowe ekrany – modele dedykowane wyjazdom muszą pokazywać idealny obraz nawet mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Matowe ekrany są montowane w zasadzie w każdym modelu po 2014 roku, lecz różnią się one od siebie. Najlepsze ekrany rzecz jasna posiadają najdroższe modele.

Czy Toshiba to dobry wybór? Zdecydowanie tak! Laptopy tej marki są bardzo odporne na uszkodzenia, multimedialne i bardzo dopracowane. Nie kosztują też majątku i mają długi czas pracy. Decydując się na zakup laptopa na pewno nie można przejść obojętnie obok firmy Toshiba.