Laptop kontra ultrabook

W seriach komputerów przenośnych produkowanych na rynek komercyjny, w ostatnich latach, pojawiło się wiele bardzo lekkich notebooków. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim cienka obudowana wykonana niemal w całości z? plastiku. Tego typu ultraebooki klientom indywidualnym proponuje np. marka Asus, Dell czy HP (oferta do sprawdzenia pod linkiem: http://laptopmaniak.bblog.pl/wpis,ekran;dotykowy;8211;;ewolucja;po;rewolucji,158550.html). Reklamowane są one jako poręczne urządzenia mobilne idealne do wykorzystania w podróży. Czy jednak plastikowe obudowy opanują rynek?

W seriach komputerów przenośnych produkowanych na rynek komercyjny, w ostatnich latach, pojawiło się wiele bardzo lekkich notebooków

fot. hp.com

W branży rozgorzała dyskusja na temat jakości cieniutkich laptopów z plastikowymi obudowami. Plastik odbiorcom kojarzy się z niesolidnością oraz swoistą bylejakością. Dlatego znani na rynku producenci powoli znów powracają do laptopów z obudowami wykonanymi ze stopów różnych metali. Tego typu komputer przenośny jest może cięższy i nieco mniej mobilny, ale w zamian trwały.

Ze stosowania solidnej metalowej obudowy słyną między innymi laptopy Toshiba. Także Dell czy HP w modelach dedykowanych klientom biznesowym wykorzystują obudowy ze stopów metali.