Czy warto kupić laptop Toshiba Portege R830?

Wiele firm kupuje laptopy służbowe nie tylko dla osób pracujących niemal cały czas w terenie, ale także dla specjalistów, którzy często umawiają się z kontrahentami poza biurem oraz wyjeżdżają w podróże służbowe. Idealny model powinien więc być lekki, trwały i elegancki. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że laptop zabierany na służbowe spotkania powinien stanowić wizytówkę firmy. Dlatego dbają nie tylko o dobre podzespoły zapewniające dużą wydajność podczas pracy, ale i o nowoczesny, stylowy design obudowy. Model Toshiba Portege R830 doskonale prezentuje się i pozwala wygodnie pracować ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Szereg zalet

Wiele firm kupuje laptopy służbowe nie tylko dla osób pracujących niemal cały czas w terenie, ale także dla specjalistów, którzy często umawiają się z kontrahentami poza biurem oraz wyjeżdżają w podróże służbowe

fot. toshiba.com

Zaletą tego modelu z serii Toshiba Portege (o którym także tutaj: http://businesshardware.pl/dumna-toshiba-portege-z30-b/) jest połączenie mobilności, trwałości oraz dużej wydajności działania. Toshiba Portege R830 wyposażony jest w matową matrycę o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Ekran jest dobrze podświetlony, nie odbija refleksów, można patrzeć na obraz pod różnymi kątami ? dzięki temu laptop znakomicie sprawdzi się do pracy na otwartej przestrzeni. Przekątna ekranu wynosi 13,3 cala, co sprawia, że komputer jest naprawdę poręczny i nie sprawia większych problemów podczas służbowej podróży. Obudowę producent wykonał ze stopów magnezu. To sprawia, że jest ona lekka, ale nie wygina się tak, jak tworzywa sztuczne. Pokrywa ekranu jest stabilna i nie załamuje się pod naciskiem. O wyjątkowej mobilności Toshiba Portege R830, przesądzają jednak, przede wszystkim, wymiary laptopa (18,3 mm na 26,6 mm) oraz jego waga. Urządzenie waży zaledwie 1454 gramy, co rzadko zdarza się w przypadku wydajnych laptopów biznesowych. Cienka, lekka obudowa sprawia, że komputer jest poręczny i wyjątkowo stylowy.

Producent zadbał również o potrzebne złącza i porty. Na obudowie znajdziemy USB 3.0. oraz 2.0. Nie zabrakło również HDMI, złącza audio, wyjścia VGA, nagrywarki DVD, czytnika kart pamięci oraz stacji dokującej. Zabezpieczeniem przed niepowołanymi użytkownikami jest nowoczesny czytnik biometryczny.

Solidne wnętrze

W eleganckiej, stylowej obudowie znalazły się dobre podzespoły. Toshiba Portege R830 posiada 2-rdzeniowy procesor o częstotliwości działania 2,70 GHz. Jest to model Intel Core i7-2620M vPro. Procesor wyposażony został w popularną funkcję Turbo Boost, która przyspiesza jego działanie (nawet to 3,40 GHz). Jest to procesor czterowątkowy (zawiera technologię Hyper-Threading). Nieco słabszym ogniwem, modelu Toshiba Portege R830, jest pamięć operacyjna. W podstawowej konfiguracji producent zamontował bowiem pamięć RAM DDR3. Można jednak dokupić RAM o pojemności 8 GB i zamontować ją samodzielnie, ponieważ, w tym celu, pozostawiono wolny splot. Laptop Toshiba Portege R830 nie posiada oddzielnej karty graficznej. Do standardowego użytku firmowego, powinna jednak wystarczyć karta GPU Intel HD Graphics 3000 zintegrowana z procesorem. Standardową wersję tego biznesowego laptopa, producent wyposażył w szybki dysk SSD 256 GB.

Model Toshiba Portege R830 idealnie sprawdzi się jako służbowy laptop dla osób, które często pracują w terenie. Jest stylowy, lekki, wytrzymały i posiada dość dobrą wydajność. Nie jest typową stacją roboczą czy graficzną, ale do standardowej pracy z firmowym oprogramowaniem znakomicie się nadaje.